IKEA Symfonisk

Nejlepší domácí reproduktory mají v IKEA

Tento článek není ani tak recenzí jako spíš nadšeným tipem! Posloucháte rádi doma hudbu? My s Barčou ano a protože jsme co se týká kvality audia trochu zmlsaní, rozhodli jsme se, že si domů pořídíme nějaké pořádné bedničky. Na druhou stranu bychom si při rozjezdu vlastní domácnosti vyčítali, kdybychom za repráky měly utratit větší množství peněz.

Veškerou hudbu pouštíme ze rodinného Spotify Premium, chtěli jsme, aby domácí repro ideálně přehrávalo písničky přímo z něj.

Za málo peněz hodně muziky

Takže když to shrnu, chtěli jsme repro, které bude:

  1. levné
  2. kvalitní
  3. estetické
  4. podporovat Spotify
  5. půjde ovládat z mobilu

To se povedlo s Wi-Fi reproduktory IKEA Symfonisk. Konkrétně jsme koupili policový reproduktor Symfonisk. Vypadá takto:

SYMFONISK Policový reproduktor s WiFi, černá/gen. 2
IKEA Symfonisk v černé barvě

Jeden reproduktor stojí 2690 Kč a musím říct, že na tu cenu hraje fakt dobře. Hardware uvnitř reproduktoru vyrábí společnost Sonos, která jinak sama prodává o řád dražší reproduktory a soundbary. Stačí jedna takováto malá repro-bedýnka, aby se celý obývák zaplnil kvalitní hudbou. 

V obýváku i v kuchyni

Nejlepší na tom je, že když si člověk koupí dva a více kusů, může si s nimi osadit několik místností v domácnosti. Reproduktory komunikují přes Wi-Fi a ovládají se pomocí aplikace Sonos anebo přes Spotify Connect (přímo ve Spotify appce). 

Hudba se dá pouštět do jednotlivých beden (reproduktory se dají pojmenovat podle místností, takže ve Spotify se vám nabídne, zda chcete přehrávat v obýváku nebo třeba v ložnici), a nebo můžete pustit stejný playlist do celé domácnosti. Potom se reproduktory synchronizují a vy můžete chodit po bytě jako po obchoďáku a všude bude hrát váš oblíbený worshipový song.

Za ty prachy fakt prémiový poslech

Nepovažuji se za audiofila nebo odborníka na digitální audio. Za 2690 Kč to hraje fakt krásně. Bedna hraje s plnými basy i ostrými výškami pěkně srozumitelně i ve vyšších hlasitostech; je dost výkonná. Teď už by se nám k chrčícímu rádiu s CD vracelo fakt obtížně.

Druhá generace Symfonisk reproduktorů lze koupit přímo v prodejnách IKEA nebo na eshopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *